Acır mı Mösyö Messier

9786059020671 isbn numarası ile yayınlanan kitap 13,50 x 19,50 cm boyutlarındadır. Acır mı Mösyö Messier Pdf İndirmek için sayfanın altında yer alan pdf indir butonuna basabilirsiniz.

Responsive image
YAZAR
Özlem Kiper
DOSYA BOYUTU
10,97 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786059020671

PDF formatında Acır mı Mösyö Messier. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Acır mı Mösyö Messier kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Henüz on yaşındaki bir çocuk için yaşam ve ölüm, aslında aynı çizgide durur. Doğmak gibidir çocuğun algısında ölüm. İnsanlar doğarak gelirler, ölerek giderler. Henüz ölüme dair karanlık, iç korkutan hikâyeler yerleşmemiştir belleğine. Babaanneler, dedeler yaşlandıkları için ve daha fazla alacak nefesleri kalmadığı için ayrılırlar yanınızdan. Acılı günlerimiz onlara minnet duyarak ve bir şekilde vedalaşarak geçer. (…) Yıllarca annesiyle vedalaşamamanın hüznünü duymuştu. Kimsesizlik hissiyle ilk böyle tanışmış ve bu hissi, annesiyle birlikte olduğu zamanları hatırlayarak gidermeye çalışmıştı. Hatırlamaya çalıştığı şeyler, duygular ya da yaşadıkları sıradan olaylar değildi. Olayları daha somutlaştıran figürleri arıyordu. Mesela annesinin ocağı yakarken kibriti çakışı, tuttuğu bulaşık bezinin nasıl olduğu ya da iğne kutusunu ocağın üstünde kaynatırken minik maşalarla şırıngayı ters düz edişini… "Özlem Kiper, hayatın gürültülü akışı içinde kıyılarımızda biriken hüznün taşıdığı çeşitli insan hallerini işliyor öykülerinde. Çocukluklarının ellerini hiç bırakmayan kadınların düşe kalka ama sek sek havasında yürüyüşleri eşlik ediyor yazarın metinlerine. İç etekli, mutfaklı, mor halkalı, kırık kısmetli, vuslatlı ve tabi ki vapurlu öyküler. Yazar Acır mı Mösyö Messier diye soruyor kahramanına. Her öyküde acıdığı belli olan bir usta kalemin ilk öykü kitabı. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 104Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Nota Bene Yayınları 


Ürünler Acır mı Mösyö Messier.