Le Horla

Yani o gece ay bükülebilir; makyajsız yanıltabilirdi. mo le porteğu le horla. Yani elimle koymuş gibi buluyor ve onca ölü kalabalığı arasından seçip ayırıyorum o sahici ve sarsak cümleyi.

Responsive image
YAZAR
Guy De Maupassant
DOSYA BOYUTU
9,78 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786053140276

PDF formatında Le Horla. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Le Horla kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


19. yüzyıl Fransız edebiyatının en güçlü kalemlerinden olan Maupassant'ın hikâyeleri, hayatla sanat arasındaki sınırları ortadan kaldıran cinsten. Hayat sanattan, sanat da hayattan kopuk değildir Maupassant'ın estetik dünya görüşünde. Modern insanın "iç dünyasının" detaylı bir biçimde resmedildiği hikâyelerinde, doludizgin akan bir hayat sevincine paralel olarak, alttan alta işleyen melankolik, ürkütücü ve karanlık duygular da var. Maupassant'ın hikâyelerinde dönemin toplumsal kompozisyonunda yer alan neredeyse bütün varoluşların portrelerini bulmak mümkün. Yüksek sosyetenin çıtkırıldım hanımefendilerinden ve beyefendilerinden söz ettiği kadar izbe sokaklarda dolanan fahişelerden, yoksullardan da söz eder Maupassant. Alkolikler, uyuşturucu bağımlıları ve deliler gibi toplumun çeperlerinde konumlanmış bireylerin hikâyelerini anlatan Maupassant'ın, burjuva hayatına karşı "aşağıdakiler"den yana bir tavır aldığını söylemek olası: Deliler beni çeker. Bu insanlar, garip düşlerin oluşturduğu gizemli bir ülkede, bunaklık denilen şeyin o içine girilmez bulutu içinde yaşarlar. Yeryüzünde gördükleri, sevdikleri, yaptıkları her şey, onlar için, eşyaların ve insan düşüncesini yöneten tüm yasaların dışında, imgesel bir varoluş içinde yeniden başlar. Keskin zekâ yaratıcı deha ile birleşince; aşk, entrika, kin, umut, korku gibi insani duygulara bambaşka açılardan ışıklar düşülüyor Maupassant'ın hikâyelerinde... (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Ayrıntı Yayınları 


Le Horla en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Le Horla satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Le Horla. 5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!