Altın Işık

15.74 TL. Ziya Gökalp Altın Işık adlı eserinde yapmış olduğu derleme ve uyarlamalarını "masallar" "menkıbeler" ve "tarihî hikâyeler" olmak üzere üç başlık altında yayımlamıştır.

Responsive image
YAZAR
Ziya Gökalp
DOSYA BOYUTU
6,92 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9786051553108

PDF formatında Altın Işık. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Altın Işık kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Bir düşünce insanı olduğu kadar fikirlerini özellikle edebiyat sahasında da tatbik etme imkânı bulan Ziya Gökalp, bu çerçevede halkiyat olarak tabir ettiği folklor ve halk edebiyatı ürünlerini derleme, güncelleme ve yayımlama faaliyetleri içerisinde bulunmuştur. Ziya Gökalp da, tıpkı Grimm Kardeşler gibi, masalları varsa yazılı kaynaklardan ve sözlü gelenekten derleyip bazı küçük müdahalelerle de olsa yayımlama yolunu tercih etmiştir. Onun bu tür faaliyetlerinde destanlar, efsaneler ve masallar özel bir yer tutar. Ziya Gökalp, Altın Işık adlı eserinde yapmış olduğu derleme ve uyarlamalarını "masallar", "menkıbeler" ve "tarihî hikâyeler" olmak üzere üç başlık altında yayımlamıştır." Bu masalları yalnız senin ve kardeşlerin için yazmıyorum; Türk çocukları için yazıyorum. Ben yalnız senin ve kardeşlerinin babası değilim. Bu dünyadaki bütün Türk çocuklarının babası­yım. Sizleri ne kadar düşünür ve seversem onları da o kadar dü­şünür ve severim."-Ziya Gökalp-(Kızı Hürriyet Hanım'a yazdığı mektuptan...)(Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 240Baskı Yılı: 2015e-Kitap: Sayfa Sayısı: 135Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Ötüken Neşriyat 


Altın Işık, Ankara. 15 likes. Değişim seninle başlar..!!! See more of Altın Işık on Facebook. Log In. Forgotten account?