Yaşar Kemal Sözün Büyücüsü

Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü. … o garbi yeli, Akdeniz'in esintisini getirip Anavarza'nın enginine salıyordu. O dağ esintilerine yüzümü verip buralardaki Yaşar Kemal'i görmek, dinlemek isterdim.

Responsive image
YAZAR
Feridun Andaç
DOSYA BOYUTU
7,51 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789751036278

Yaşar Kemal Sözün Büyücüsü harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Feridun Andaç. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Feridun Andaç'den Yaşar Kemal Sözün Büyücüsü kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


… o garbi yeli, Akdeniz'in esintisini getirip Anavarza'nın enginine salıyordu. Zümrüdüanka mı desem, ben-i âdemin düldülü mü? Hiç yere inmeden, Ceyhan'dan damla içmeden, önce Hemite'ye, sonra da ver elini Akçadağ, Çokak, Çamurlu, Göksu... Savrungözü'ne varmak isterdim. O dağ esintilerine yüzümü verip buralardaki Yaşar Kemal'i görmek, dinlemek isterdim.Feridun Andaç kaleme aldığı Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü ile insanını, insanlığı anlamış; insan ruhunun derinliklerine inip bunu tüm gerçekçiliğiyle yansıtabilmiş; zengin ve şaşırtıcı imgelem dünyaları yaratmış evrensel bir anlatı ustasının "anakarası"nda adım adım ilerlerken sadece Yaşar Kemal'i anlatmakla kalmıyor; onu, eserlerini, kurduğu yazın evrenini ve düş dünyasını anlamlandırıp yorumluyor. Çokgenli bir bakışın, sözden söze geçişin kitabıdır Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü. Bir tür yazarla/yapıtla kurulan söyleşi... Sözün büyülü evrenine yolculuk... (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 368Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: İnkılap Kitabevi 


Feridun Andaç. … o garbi yeli, Akdeniz'in esintisini getirip Anavarza'nın enginine salıyordu. Zümrüdüanka mı desem, ben-i âdemin düldülü mü?